vianocna-ozdobaČoraz viac sa blížime k najkrajším sviatkom roka – Vianociam. Celá rodina sa stretne a prežíva čaro týchto sviatkov spolu. Lenže nikto si neuvedomuje koľko námahy je za tým krásnym stromčekom, čo žiari vo vašej obývačke alebo za tou žiarivou výzdobou, ktorá sa nachádza po celom dome. Tieto rady vám zaručene uľahčia výber ozdôb do vášho interiéru. Vianočná výzdoba a dekorácie vám určite zaručia skrášlenie čarovných dní.

Vytvorte vrstvy
Začnite striedaním ozdôb rôznych tvarov a veľkostí . Môžete použiť napríklad veľké snehové vločky a vysoké sviečky na stole. Na krb si môžete zavesiť dlhý veniec. Pri doladení určitých detailov to bude pôsobiť veľmi elegantne a symbolicky. Alebo skvelým príkladom je zavesenie veľkých vianočných ponožiek, ktoré sú ako z amerických filmov, napríklad nad krb, ale aj hocikde inde kde to vyzerá dobre a použite menšie dekorácie napríklad na police. Nebojte sa kombinovať!

Zdvojenie
Niektoré vianočné ozdoby pôsobia veselšie keď sú z nich dve! Napríklad vence na dverách alebo rôzne ozdoby guľatého tvaru.

Vytvorte sneh
Použitie nepravého snehu, či už na ovocie, ktoré máte na stole ako ozdobu alebo na hociktorú inú ozdobu vyvolá pocit spokojnosti aj keď je vonku blato a zima!

Rôzne DIY ozdoby
Ak ste kreatívny typ tak sa môžete pokúsiť o vytvorenie rôznych ozdôb aj vy sami! Čo tak netradičný, ale štýlový vianočný stromček priamo na stenu?

Orechy a šípky
Vytvorte si nádhernú atmosféru pridaním orechov a šípok do priesvitného pohára a na vrch pridajte sviečku. Pozdvihne to váš interiér, vytvorí romantickú atmosféru a pridá aj kúsok farieb.

Použite nečakané materiály
Nebojte sa experimentovať so všetkým, čo doma máte. Na výzdobu interiéru môžete použiť dokonca aj perie a bude to vyzerať naozaj štýlovo!

Osvetlenie
Osvetlenie nesmie cez Vianoce chýbať. Použite sviečky alebo rôzne svietidlá na stromček, ktorý však môžete pokojne dať aj niekde inde! Vianočná výzdoba muší žiariť.

Spomienkové fotografie
Kto povedal, že na výzdobu nemôžete použiť vaše fotografie? Vytvorte si kreatívnu ozdobu na stenu s rôznymi svietidlami, vencami a vašimi rodinnými fotkami. Môžete ich zavesiť na rôzne farbené stuhy a použiť čiernobiely efekt na fotky.  Bude to vyzerať štýlovo a dáte každému najavo ako veľmi sa máte radi nielen počas týchto nádherných sviatkov!

Medovníky
Príjemnú atmosféru a úsmev na tvári vyčaria aj krásne vyzdobené medovníky! Takisto ich môžete zavesiť na stuhy a rozvešať ich po dome.

Zlato a striebro
Nebojte sa týchto dvoch farieb! Zlaté a strieborné veci môžu vášmu domu dodať naozaj bohatý vzhľad.  Takisto si môžete zlatými ozdobami vyzdobiť aj váš stromček a tak zladiť celú izbu.

Napríklad tými tradičnými sviečkami s anjelikmi nepokazíte naozaj nič!

Anjelské zvonenie zlatá, 30 cm

Hlavne sa nebojte skúšať nové veci, farby a tvary. Možno je lepšie niekedy použiť niečo netradičné a moderné, aby to vyvolalo dojem krásy. Zaručene však použite svoju fantáziu a kreativitu a uvidíte, že váš dom bude obdivovať nejeden sused!