Veľa z nás to pozná, ťažký deň, boľavý chrbát a doma si chceme len poriadne oddýchnuť. Sadnúť si, vyložiť nohy a prikryť sa dekou. Zobrať si nejakú dobrú knihu, alebo len pozerať televíziu. Relaxačné kreslá sa v takomto prípade stávajú našim veľmi dobrým priateľom, pričom aj ich cena nikoho nezruinuje. I v tomto prípade platí – sto ľudí, sto chutí. Mohli by sme začať klasickými hojdacími kreslami, prejsť cez praktické kreslá, ktoré často vidíme aj u doktorov, až sa dostaneme k relaxačným polohovateľným kreslám. Výber je naozaj rôznorodý, či už štýlom, využitím, alebo farbou.

Najklasickejší a pre mnohých ľudí najobľúbenejší štýl sú zrovna hojdacie kreslá. Pamätám si, že takéto kreslo je ešte stále u môjho starého otca, vydržalo niekoľko desiatok rokov a stále sa používa. Hojdacie kreslá vznikli v 18. storočí a ich vyrábanie pretrvalo dodnes.  Takýto štýl relaxačného kresla je pre mnohých pozitívny hlavne kvôli hojdaniu. Niektoré zdroje uvádzajú, že hojdanie zlepšuje motoriku a dokonca aj zvyšuje inteligenciu. Pri výbere takéhoto kresla by ste mali pozerať na viacero faktorov.

  • Pohodlnosť

  • Bezpečnosť

  • Vŕzganie

  • Nosnosť

Ak sú všetky tieto podmienky v poriadku, tak vám už stačí len variant, ktorý sa hodí do vašej izby a páči sa vám.

Nemusíte byť však fanúšikom hojdacích kresiel. Pre vás je tu ďalší tip. Ide o leňošky. Sú to kreslá, ktoré vyzerajú veľmi moderne a tým pádom možno nemusia štýlovo zapadnúť do každého typu bytov a domov. Ak je však váš byt ladený v tomto duchu, tak ste trafili klinček po hlavičke. Sú to jednoduché relaxačné kreslá, ktoré už svojim názvom prezrádzajú, že slúžia na leňošenie v takej napoly polohe – ani sedenie, ani ležanie. Pri výbere takéhoto kresla treba dbať o materiál, z ktorého je vyrobené a samozrejme, či nemá nejakú chybu.

Ani tento štýl nie je vaša šálka kávy? Tak je tu ešte tretí druh kresiel. Tento sa vyznačuje mohutnosťou, no pritom ide o veľmi príjemné kreslá a dá sa v nich relaxovať na jednotku. Výhodou je, že kreslá sú polohovateľné a tak je na vás, či chcete sedieť, alebo si ľahnúť. Toto kreslo má aj vysokú nosnosť a môžete v ňom čítať knihu, časopisy, alebo len tak sedieť pri kávičke s kamarátmi

Ďalším typom, ktorý vás môže zaujať sú ,,imidžové“ kreslá, ktoré sa v posledných rokoch dostávajú do mnohých domácností. Svojim tvarom a farebnými kombináciami vedia zaujať nejedno oko, otázkou však je, či aj pohodlím. Ak má však niekto vystavený byt v takomto duchu, tak nie je čo váhať. Aj pri takomto kresle treba dbať pri výbere na kvalitu, či je všetko v poriadku.

To je niekoľko tipov na kreslá, ktoré môžete mať aj vy doma. Obchody ponúkajú veľké množstvo rôznych variácií a farieb, takže je naozaj z čoho vyberať.

Relaxačné kreslá si môžete kúpiť tu.